EXHUMED działał krótko, ale pozostawił po sobie absolutnie powalające demo „Obscurity” nagrane w 1990 roku w sztokholmskim Studio Sunlight. Brzmienie tego materiału kruszy gnaty, a szpik kostny zmienia w garść popiołu – kwintesencja szwedzkiego death metalu, to jest Szwecja jaką lubię najbardziej.


hqdefault-6

Cudowna chropowatość gitar, selektywne, dosadne i naprawdę porywające riffy, obłędny wokal – atmosfera wilgotnego grobowca, który nie był otwierany od setek lat. Dobra wiadomość jest taka, że nie trzeba już płacić kilkaset złotych za bootleg z tym materiałem. Pięć lat temu wyszło wydawnictwo „Wicked Material Sanity”, na którym znajdziecie to demo wraz z nagraniami Mastication i Egypt. Zdecydowanie polecam. Leży w Selfmadegod za 35 zł. 
Po nagraniu „Obscurity” EXHUMED zmienił nazwę na Morpheus.

O Autorze

Redaktor Naczelny

Muzyką żyję od początku lat dziewięćdziesiątych - głównie tą najcięższą. Heavy, speed, thrash, death, doom, black to podstawowe pozycje w moim muzycznym jadłospisie. Na deser krautrock, muzyka elektroniczna, neofolk, muzyka filmowa i wszystko inne co wpadnie w ucho. Poza pisaniem o muzyce piszę także książki, ale to już nie pod tym pseudonimem. No i zbieram płyty CD i LP. Setkami, tysiącami, dziesiątkami tysięcy...

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany