Wczoraj napisał do mnie jeden z czytelników mojej strony ostrzegając, że wkrótce Facebook może wyrzucić zdjęcie Lemmiego, które miałem ustawione jako profilowe. On miał identyczne i mu usunęli. Najprawdopodobniej z powodu munduru w jaki był odziany świętej pamięci muzyk, bo trudno przypuszczać, że ze względu na wysunięty środkowy palec


lemmy-hitler

Czy Facebook by również usunął, czy może miałbym szansę wytłumaczyć, że Hans Kloss tylko udawał hitlerowca, a tak naprawdę był szpiegiem i pracował dla Polaków?  Pewnie nie. Przyznam, że zdębiałem, bo do głowy mi nie przyszło, że komuś może taka fotka przeszkadzać. A co by było gdybym w profilu miał zdjęcie Kapitana Klossa?
Bo przecież Lemmy nie poszedł nawet tak daleko jak Stanisław Mikulski. Tamten paradował w niemieckim mundurze przed kamerami i udawał hitlerowca, a muzyk założył mundur do zdjęcia i zdaje się, że nigdy nikogo nie udawał.
Z ciekawości sprawdziłem czy Adolf Hitler jest na Facebooku. Okazało się, że jest… ale nie w niemieckim mundurze tylko w marynarce.
To trochę tak jakby aresztować kogoś za koszulkę z rysunkiem liścia marihuany, a nie czepiać się gościa, który te liście suszy, siedząc w środku miasta na ławce w rynku, a później je zwija, podpala i z lubością się nimi zaciąga…ale ma koszulkę z Myszką Miki.

O Autorze

Redaktor Naczelny

Muzyką żyję od początku lat dziewięćdziesiątych - głównie tą najcięższą. Heavy, speed, thrash, death, doom, black to podstawowe pozycje w moim muzycznym jadłospisie. Na deser krautrock, muzyka elektroniczna, neofolk, muzyka filmowa i wszystko inne co wpadnie w ucho. Poza pisaniem o muzyce piszę także książki, ale to już nie pod tym pseudonimem. No i zbieram płyty CD i LP. Setkami, tysiącami, dziesiątkami tysięcy...

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany