– Nie uwierzysz jaką świetną kasetę sobie kupiłem. Goście grają identycznie jak Cannibal Corpse – powiedziałem do kumpla w 1993 roku po zakupieniu „Diabolical Summoning”na kasecie wydanej przez Loud Out Records


Sinister_-_Diabolical_Summoning
Odpaliłem. Bas zabulgotał jak smoła w kociołku, wokalista zaryczał płosząc szpaki przesiadujące na czereśni pod moim oknem. Kumpel pokiwał z niedowierzaniem głową.
– Cholera, jakby nie widział to bym myślał, że to nowa płyta Cannibal Corpse – zawyrokował z powagą mędrca.
Za cholerę nie wiem gdzie my w tej muzyce Cannibali słyszeliśmy. Słucham tej płyty od lat i jedyny zespół z jakim kojarzy mi się „Diabolical Summoning” to SINISTER. Ta płyta brzmi dokładnie tak jakby została nagrana po „Cross the Styx” a przed „Hate”. Ona musi tak brzmieć – bo tak w istocie jest.
Debiut jest genialny, trójka doskonała (przez wiele lat wydawało mi się, że to właśnie jest najlepszy ich album), niemniej jednak dziś nie mam żadnej wątpliwości – „Diabolical Summoning” to płyta obłędna, powalająca, fenomenalna. Jedna z najlepszych płyt w historii europejskiego death metalu i mój ulubiony album w dyskografii Holendrów.
Brzmienie idealne – przejrzyste, czytelne i skomasowane jednocześnie, żadnych zbędnych dźwięków – czysta zwierzęca moc! I te mocarne, obezwładniające riffy, które sprawiają, że głowa sama kręci młynek z taką szybkością, że nogi unoszą się człowiekowi pół metra nad podłogą. Gdyby bracia Wright nie skonstruowali samolotu, to dziś spokojnie można by „”Diabolical Summoning” i kilku długowłosych metalowców wykorzystać w walce z grawitacją.

O Autorze

Redaktor Naczelny

Muzyką żyję od początku lat dziewięćdziesiątych - głównie tą najcięższą. Heavy, speed, thrash, death, doom, black to podstawowe pozycje w moim muzycznym jadłospisie. Na deser krautrock, muzyka elektroniczna, neofolk, muzyka filmowa i wszystko inne co wpadnie w ucho. Poza pisaniem o muzyce piszę także książki, ale to już nie pod tym pseudonimem. No i zbieram płyty CD i LP. Setkami, tysiącami, dziesiątkami tysięcy...

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany